Rok 2017 – velká očekávání a moje 3 výzvy

Nový rok, rok Kohouta, přivítali astrologové s nadšením a slibují nám skvělé zítřky. Já nevím, co je ve hvězdách, ale vím, že tento rok jsem se rozhodla vzít pevně do svých rukou a hned jsem si slíbila, že tímto rokem mě budou provázet tři velké výzvy. Každá je jiná, přesto spolu mají mnohé společného. Ve všech výzvách jde o mé dobro. V jedné výzvě se budu chtít zbavit přebytečných věcí, které mi už dosloužily. Druhá výzva mi bude připomínat, co se mi povedlo a na co jsem pyšná. A konečně ta třetí ulehčí na konci roku Ježíškovi.

Výzva č. 1 – Vyřadím 365 věcí

První výzvu jsem již popsala v článku Začněte zjednodušovat a nenáročná výzva pro Vás. Věřím, že se mnozí z vás přidají. Jen si to představte, každý den se zbavíte jedné jediné věci. Něčeho, co vám už neslouží, co ani nevíte, proč vlastně máte. Může to být cokoli, ale mělo by jít o Vaši osobní věc, nikoli věc dalších členů domácnosti. Pro stažení dokumentu klikněte na Výzva 2017. Uvidíte, že pokud se do toho jednou pustíte, nebudete chtít přestat a třeba se zbavíte většího množství, než jste si původně naplánovali.

Výzva č. 2 – Sklenice plná úspěchů

Tato výzva je velmi populární na sociálních sítích. O co vlastně jde? Výzva je o tom, že pokaždé, když se nám něco povede, tak si to napíšeme na lísteček a vhodíme ho do sklenice. Na konci roku si sklenici otevřeme, ať už sami, nebo s našimi blízkými a lístečky si jeden po druhém přečteme. Já se bojím toho, že na výzvu během roku zapomenu, proto mám sklenici postavenou na pracovním stole a slíbila jsem si, že každý den do sklenice vhodím jeden lísteček. Pokud se mi opravdu nic hezkého nepovede, tak si alespoň napíši na papír nějaký motivační citát. Obrázek prázdné sklenice jsem sdílela na Instagramu a je nastavený jako náhledový obrázek tohoto článku.

Výzva č. 3 – Šetřím na dárek pro dceru

Tuto výzvu jsem už jednou splnila, to jsem si střádala eura a na konci roku šlo o slušnou sumičku. Letos to bude mnohem jednodušší a navíc jsem se rozhodla výzvu udělat společně se svojí tříletou dcerou, aby si postupně začala zvykat na svět penízků. Možná je to brzy, možná ne, ale myslím si, že je čas, aby pochopila, že věci něco stojí a je třeba si na ně vydělat. Na konci roku kasičku vybereme a holce za odměnu koupím něco, co si bude sama přát. Chtěla jsem původně výzvu pojmout jako Šetřím na Ježíška, ale pak jsem si řekla, že to bude hezčí, když do výzvy zapojím i dcerku. Pokud Vás tato výzva zaujala, stáhnětě si můj dokument zde. Pokud nechcete mít v dokumentu napsáno, že šetříte na Ježíška, pak klikněte tady, kde je slovo Ježíšek zaměněno za dárek. Výzva by se dala udělat i v den narozenin Vašich dětí. Že by si začaly samy šetřit na dárek na příští rok. Zkuste to s nimi probrat a uvidíte, jak zareagují.

Komentáře

 • Matouš z Ekonarium.cz 23.03.2017 18:10

  Nevím, která z výzev se mi líbí víc 🙂

  Mohu se zapojit, i když už je kus roku za námi? 🙂 Já vás objevil až dnes.

  První zkusím navrhnout i rodičům, uvidíme, co na to řeknou a začnu i u sebe.

  Viděla jste film Stuff, je tuším švédský nebo norský, česky tuším Mý věci. Dokonce jsem o něm psal na svůj blog: http://ekonarium.cz/patecni-film-my-veci-2013/ kdyžtak se podívejte, je tam i link k vidění zdarma (tuším v AJ).

  Matouš

  • Katerina B 24.03.2017 19:44

   Matouši,

   určitě se zapojte ještě dnes, myslím, že to pro vás bude jednodušší, prostě začnete třídit ze začátku trochu víc. Beztak se to těžko hlídá, jen sedm kousků týdně.
   Co se týče rodičů, začala bych nejdřív u Vás, rodiče pak uvidí změny a jistě budou mít zájem je sami podniknout. Člověk si na to musí přijít sám.

   Film jsem neviděla, nyní toho mám tolik, že nevím, co dřív, ale podívám se. Mám “watch list” se seznamem asi dvaceti filmů, tak si ho k tomu jednoduše přidám, díky za tip. Článek si určitě přečtu.

   Kateřina

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.