Výzva Vyřadím 365 věcí – týden 1.

První týden za námi a mě by strašně zajímalo, jak vám to jde? Já hlásím první úspěchy a přiznávám, že jsem si dokument vytiskla hned dvakrát, z toho jeden pro dceru. Myslím, že i u ní nějaké věci zredukuji, minimálně oblečení, neboť je zase o rok starší a tak je třeba obměnit šatník.

Zajímá vás, jaké věci opustily moji domácnost v prvním týdnu? Jedna sportovní podprsenka, troje ponožky, ručník, venkovní rohožka, sítko na čaj, kterému se podařilo zčernat, rozbité nůžky, jedny džíny a tři svetry. Paráda.

Verunce zmizelo pár kousků, které jsme prošly spolu a jsou jí malé. Čtvery punčocháčky, troje šaty, dvoje legíny, dvoje tepláky, osm (ano, tolik) čepic, jeden šátek, dvoje kalhotky. Potají jsem pak odstranila plastovou láhev na pití, lehce prasklou mističku a jeden obleček na panenku.

Tím se také dostáváme k tomu, kam s tím? Všechno moje oblečení a ručník už jsou v kontejneru na oblečení a Verunky punčocháčky budou následovat. Čepičky, které háčkovala babička vrátím babičce na rozpárání a zbytek jejího oblečení nabídnu kamarádkám, co mají menší děti. Plastová mistička skončila v kontejneru na plasty,  nůžky mám pořád u koše, poputují do sběrného dvora. Samotnou mě zajímá, kam je dají nebo co mi na to řeknou. Sítko na čaj a rohožka skončily ve směsném odpadu. Verunky plastovou láhev mám pořád doma a přemýšlím, komu ji nabídnout. Možná, že ji nakonec pořádně vypláchnu a odnesu do dětského bazárku. Také jsem přečetla pár časopisů. Ty lze jednoduše vhodit do kontejneru na papír. Druhou možností je časopisy sbírat a pak svázané nosit do školky ve vaší blízkosti. Školky papír dodnes sbírají a velice ocení, neboť jim z toho přistane ve fondu pár peněz, za které koupí dětem nové hračky. Poslední možností je nosit časopisy do knihovny. Hlavně tedy odborné časopisy, protože jednou za čas, když mají prodejní akci vyřazených časopisů a knih, tak z toho utrží nějakou tu korunu.

Pokud jste se do výzvy ještě nepustili, tak hurá do toho, půl je hotovo.

Zjednodušte si život. 🙂

 

 

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.