Výzva Vyřadím 365 věcí – týden 2.

Druhý týden za námi, tak je čas sepsat, které věci opustily mojí domácnost. Mám stranou pár kousků oblečení, ale ještě jsem si je neodškrtla, protože jsem se primárně zaměřila na domácí lékárničku.

Co obsahuje ta vaše? Já osobně léky používám minimálně, téměř všechno řeším přírodní cestou pomocí cibule, česneku, zázvoru, citrónů a medu. Přesto se u mě pár maličkostí najde. Strepsils na bolavý krk, Ataralgin na bolesti břicha, Paralen jsem si koupila, když jsem měla bolesti hlavy, svalů a vůbec mi bylo všelijak, Coldrex nápoj, protože ten prostě funguje, kapky do nosu pro sebe i holku, univerzální náplasti, dětské náplasti, náplasti na kuří oka (nikdy jsem je neměla, ale byly zdarma v nějakém časopise) a náplasti na puchýře. Pro holku navíc Marťánci, Stoptussin, Nurofen, Celaskon, odsávačku nosu, pinzetu na klíšťata a aplikátor léků. S tím si holka báječně vyhraje ve vaně. Dále teploměr, trojcípý šátek, eukalyptový olejíček, homeopatikum na průjem a zvracení a nosní kapky s mořskou solí. Ty mám od holky prvních narozenin a doba spotřeby je až v září letošního roku. Obvazový materiál nemám žádný od doby, co jsem do lékárny odnesla ten prošlý, což bylo loni v létě.

Doba spotřeby u některých léků je velice přísná, třeba jeden měsíc od otevření u některých kapek do nosu, půl roku až rok v případě dětského sirupu na kašel, rok od otevření eukalyptového olejíčku. Domácnost tak opustily 2x kapky do nosu, jedny moje, jedny dcery, Nurofen, jedno platíčko Paralenu, eukalyptový olejíček, který jsem ani nepoužila, protože mě vyděsil návod na jeho použití. Také prázdná tuba od Celaskonu. Tu jsem si nechala jen proto, abych zjistila, zda to v lékárně budou chtít nebo ne. Nechtěli. Nechtěli ani obaly, jen lahvičky s použitým, ale nevypotřebovaným léčivem. Pokud do lékárny odnesete obvazový materiál nebo různé sterilní polštářky, nebuďte překvapeni, když je před vámi hodí do koše. Berou pouze a jenom nespotřebovaná léčiva.

P.S. Dostala jsem se do výkupny surovin, kde si vzali moje rozbité nůžky, dvě plechovky od konzervy a sáček plný víček od jogurtů a Lipánků. Akorát se teda pán omlouval, že mi to nemůže zvážit a zaplatit, že mám velmi malé množství. Tak jsem mu řekla, že za to nic nechci, že jsem to hlavně chtěla správně vytřídit. 🙂

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.