Jak se připravit na stěhování?

“Lepší je vyhořet, než se stěhovat“. Dovolím si nesouhlasit, protože stěhování je dobrodružství a začátek něčeho nového. Pokud si všechno dobře naplánujete a předem se připravíte, můžete si to i náramně užít. Nevěříte? Já jsem se stěhovala několikrát a podle počtu stěhování by se dalo říct, že je to můj koníček. Vážně to mám spočítat? Tak dobře. Jednou, dvakrát, třikrát…. 23! Ano, třiadvacetkrát. Uff. Nejen stěhování ve městě, ale i mezi městy a dokonce i z jednoho státu do druhého. To byla teprve výzva.

Základem úspěšného stěhování věcí je včasná příprava a plánovaní. Budete se stěhovat svépomocí, s pomocí rodiny a přátel nebo si najmete firmu? Stěhujete veškeré vybavení nebo jen oblečení, malý nábytek a vybavení domácnosti? Máte děti, psa, popř. jiné domácí mazlíčky, které bude lepší někomu půjčit na hlídání? Budete také potřebovat krabice, pytle, tašky a kufry, ve kterých budete svůj majetek přemísťovat. Také je dobré si před stěhováním svoje věci trochu protřídit. Udělat si pořádek ve věcech, v papírech, v šatníku. Přece si nebudete přidělávat práci navíc a stěhovat věci, které už vám dosloužily, jsou vám malé anebo se vám přestaly líbit. Navíc, pokud si najmete firmu, bude vás to stát zase o něco víc.

Samotné balení věcí už je maličkost. Důležité je balit jako první věci, které používáte zřídka, sezónní oblečení, obuv, sportovní vybavení, knihy. Jako poslední budete s největší pravděpodobností balit věci z kuchyně. Všechny krabice popište a můžete si je i číslovat, abyste měli jistotu, že vám žádná v novém bydlení nechybí. Vhodné je nechat si stranou jeden kufr s věcmi na první týden po přestěhování: oblečení, základní hygienické potřeby a ručníky.

Při vykládání myslete na to, že největší kusy by se měly nastěhovat jako první. V opačném případě byste měli podlahy zavalené krabicema a bylo by frustrující mezi nimi tancovat s těžkou skříní. Další na řadu by měly přijít elektrospotřebiče a až nakonec krabice s oblečením a doplňkama. Pokud máte tu možnost, doporučuji skládat krabice tam, kam patří. Krabici s nádobím položit do kuchyně, krabici
s oblečením do ložnice, kosmetiku do koupelny atd.

Tak co, máte chuť se stěhovat? Já bych se stěhovala hned, ale slíbila jsem si, že další stěhování bude až do vlastního domečku, což bude trvat nějaký ten rok, dva anebo pět. 🙂

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.