Výzva Vyřadím 365 věcí – týden 4.

První měsíc je za námi, hurá. Doufám, že máte za sebou několik vytříděných míst v bytě, pokud postupujete v týdenních intervalech anebo jste zkrátka každý den odstranili nějakou z věcí, která už se vám nelíbila a neviděli jste v ní užitek. Pokud pokračujete ve výzvě, jsem si jistá, že jsou ve vaší domácnosti znát změny, protože i malý krůček k čistšímu a věcmi nezahlcenému prostředí dokáže člověka hezky povzbudit.

Jak jsem zmiňovala v posledním článku, nakoukla jsem pod postel a tento týden jsem se rozhodla, že její obsah prozkoumám více. Věděli jste, že podle zásad feng shui byste měli mít postel bez úložných prostor? Proč? Protože vše, co se pod postelí nachází ovlivňuje volně proudící energii čchi a v případě, že je prostor pod postelí navíc neuspořádaný, dochází k blokování této energie a stagnaci. Co určitě nepatří pod postel je zbytečné haraburdí a elektrické spotřebiče, obzvlášť jsou-li nefunkční. Pokud už musíte pod postelí skladovat věci pro nedostatek místa u vás doma, mějte je alespoň pečlivě uspořádané.

Já jsem pod postelí schovávala zapůjčenou deku, polštář a prostěradlo pro návštěvu, takže tyto tři věci jsem hned odstranila a odvezla zpátky původnímu majiteli. Další věc, která prostor pod postelí vesele opustila jsou látky, ze kterých jsem si plánovala nechat ušít záclony, ale světe div se, už se mi nelíbí, takže je mám na straně pro kamarádku švadlenku. Úplně nové boty na běhání, jenže o velikost menší, než bych potřebovala, takže je zkusím někde prodat a k tomu jeden běžecký batoh, co běžci dostávali za účast v závodu. Taška s věcmi po dceři, které jsou jí malé a mám je nachystané pro jednu z kamarádek, ta pod postelí i nadále čeká na to, až se nám podaří s kamarádkou sejít. Tím jsem vlastně narazila na problém, jak dlouho doma nechávat vyřazené věci, tak o tom zase příště.

Já jsem spokojená, další políčka odškrtnutá, výzva za mě splněna. Přeji vám hodně úspěchů v dalším třídění věcí a určitě se pochlubte, jaké věci opustily vaší domácnost, pro inspiraci nás ostatních. 🙂

P.S. ještě mám pod postelí bundy do hor a jarní bundy, ty přemístím do skříně.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.