Bio nebio? Aneb s obalem či bez obalu.

Už dlouho bojuju s tím, že nevím, čemu mám dát přednost. Moje rodina a kamarádi jsou si vědomi, že dávám přednost bio potravinám, ale čím dál víc mě štve, že tyto jsou téměř vždy zabalené v nějakém obalu, většinou plastovém, a to je věc, kterou naopak odmítám všude, kde je to zbytečné a z tohoto důvodu volím nebio potraviny.

Včera večer mi volala teta, že v Lidlu se koná Bio týden, že bych měla vyrazit a dnes ráno mi volala kamarádka, že mají javorový sirup v akci, zda mi ho má koupit. To potěší. Nechce se mi totiž za sirup dávat 199 Kč, což je standardní cena za 250ml lahvičku, ano vím, že se dá koupit i za 165 Kč, ale v Lidlu je v nabídce za 99.90 Kč, takže to vypadá, že pokud tam něco zůstane i během dalších dní, že si udělám slušnou zásobu.

Tím se dostávám k úvodní otázce, zda je lepší kupovat bio potraviny zabalené v nějakém obalu anebo vyhledávat potraviny lokální, od místních farmářů, kteří sice bio certifikát nemají, ale suroviny dodají v bedýnkách anebo si je můžete vybrat ve vašem místním bezobalovém obchodě.

Čemu dáváte přednost vy? Jak a kde nakupujete?

P.S. Já do Lidlu tento týden vyrazím, minimálně pro javorový sirup, mouku a vajíčka. 🙂

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.