Výzva Vyřadím 365 věcí – týden 7.

V sedmém týdnu jsem si zkontrolovala kosmetiku. Dochází mi řasenka, musím si koupit novou a tak jsem si řekla, že si zkontroluji vše, co doma mám. No, popravdě, moc toho nemám. Kdo mě zná, tak ví. Já jsem rozená minimalistka co se kosmetiky týče. Řasenku mám vždy jen jednu, to samé platí pro BB krém nebo make-up, jeden přece stačí. Co jsem si koupila BB krém, tak jsem ani make-up nepoužila.

Jelikož se jedná o kosmetiku, budu psát se zaměřením na ženy. Věřím, že většina z vás toho bude mít ve své výbavě mnohem více než já. Až se pustíte do třídění, dejte si všechny svoje kosmetické výrobky na jednu hromádku. Všechno z koupelny, ložnice, kabelky, prostě všechny produkty, co vlastníte. Začněte tím, že dáte na stranu svoje oblíbené, ty, co používáte denně. Pak ty, které máte rády, ale používáte jen občas. Nakonec se podívejte, co všechno vám zůstalo. Vezměte každý výrobek do ruky a upřímně se zeptejte sama sebe:

  1. Jak dlouho jste danou věc nepoužila? Déle než půl roku? Pak ji s čistým svědomím vyhoďte nebo darujte dál.
  2. Máte tu věc opravdu ráda? Je to váš odstín, vaše barva? Sedí vám to? Pokud jste odpověděla ne, pryč s tím.
  3. Koupila jste si výrobek v akci? Fajn, ušetřila jste peníze, ale také jste peníze utratila. Za věc, kterou jste vlastně ani nechtěla. Pokud je stále nerozbalená, darujte ji kamarádce.
  4. Byl výrobek součástí promo akce nebo dokonce zdarma? Za výrobek jste sice neutratila žádné peníze, ale přesto jste se nedostala k tomu, abyste ho použila? Udělejte s ním někomu radost.

Je to jednoduché, nemyslíte? Zajímá vás, co jsem vyřadila já? Řasenku, make-up, BB krém, korektor, barevnou paletku (ze které jsem používala už jen štěteček!), dva laky na nehty a jeden gel na obočí. Ten je neotevřený, tak ho nabídnu některé z kamarádek.

Tohle bylo sakra jednoduché a hned 9 zaškrtnutých políček.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.