Proč to pořád máte doma?

Gratuluji vám. Už jste se překonali a vytřídili jste si spoustu věcí jako je kosmetika, oblečení, staré časopisy a snad jste se dopracovali i ke knihám. Pořád se vám to ale válí doma, nenašli jste ještě čas, popř. odvahu, abyste věci darovali, prodali, zkrátka odnesli z vaší domácnosti?

Zásadním pravidlem je, že vyřazené věci by měly opustit vaši domácnost a to v co nejkratším možném čase. Čím dřív věci vytřídíte, tím lépe pro vás. Přestanete na ty věci myslet, protože jsou konečně pryč. Dokud je máte doma, musíte pořád řešit otázky typu: proč jsem je ještě neodnesl, nevyhodil, nevrátil původnímu majiteli? Proč tady pořád ty věci straší? Proč, proč, proboha proč? Musíte se jimi pořád zaobírat a okrádáte sami sebe o spoustu vzácného času. Poslední fáze, odstranění vyřazených věcí z vaší domácnosti, je snad nejdůležitějším krokem. Dáváte tak prostor sami sobě, ale možná i něčemu novému. Otevíráte si dveře k novým aktivitám, k novým a lepším věcem, zážitkům, zkrátka si zde doplňte si co chcete. Jak na to? Prostě se toho zbavte.

  1. Stanovte si termín a ten dodržte. Toto oblečení odnesu kamarádce, resp. si pro ně ona přijde nejpozději do týdne, a pokud ne, odnesu je do bazaru, charitního šatníku popř. vhodím do kontejneru na oblečení.
  2. Vracejte věci včas. Půjčili jste si něco od kamarádů, z půjčovny nebo knihovny a už jste to měli vrátit? Ihned chybu napravte. Nejen, že vás to bude stát peníze navíc, ale opět si tím zbytečně zatěžujete hlavu.

Nebojte se, nejste v tom sami, viz moje aktuální fotka věcí, které mám na straně pro kamarádky, nebo je musím vrátit. Začnu hned dneska a rovou se dvěma taškama. 🙂

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.