Jarní úklid, 17.4.

Předsíň, vstupní prostor každého bytu nebo domu, by měla být pečlivě uspořádaná a uklizená, abychom se vyhnuli zdržování při odchodu, např. hledáním ledabyle pohozených klíčů.

Důležité jsou dispozice, prostor a úložné prostory. Měli bychom mít na paměti, že v předsíni se oblékáme, svlékáme, obouváme a zouváme. Hodně také záleží na tom, kolik lidí v domácnosti bydlí, zda s námi žijí děti, domácí mazlíčci a tak různě.

Osobně si myslím, že vestavěné skříně jsou geniálním řešením, ale v malých chodbách může dojít k pocitům sklíčenosti. Dnes se vyrábějí moderní předsíňové stěny, většina z nich je otevřená, kam se vejde jen pár bund, do malého šuplíku klíče nebo sluneční brýle a do botníku dáme pár bot, takže snadno vzniká chaos už jen proto, že nemáme dostatek úložných prostor. Boty se válejí na podlaze, zda také odkládáme nákupní tašky, pánové s radosti hází věci na zem, takže i oblečení a pořádek je rázem pryč.

Já si pamatuji, že babička s dědou měli ve vestavěné skříni všechno možné, zimní i letní boty, prášky a gely na praní, další uklízecí prostředky, v horních přihrádkách byly košíky na sběr hub a ovoce, ale i sudy na výrobu domácího likéru a prázdné zavařovací sklenice. V dolních přihrádkách se zase ukrývalo různé nářadí a věci na sázení kytiček.

To v moderních domácnostech nenajdeme. Dbejte proto na to, abyste zde měli jen to nejnutnější, dvě tři bundy, čepice, sály nebo šátky, několik párů bot, klíče, brýle, krémy na boty popř. impregnaci na bundy a deštník.  Všechno ostatní by mělo být uloženo na jiném místě, v komoře, ve sklepě, jen ne v předsíni.

Předsíň by měla být vaší vizitkou, vstupní bránou do vaší domácnosti a protože první dojem je nejdůležitější, ujistěte se, aby jste zaujali hosty uz při vstupu k vám domů.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.