Jarní úklid, 18.4.

Časopisy, kupujete si je? Stíháte je poté přečíst? Upřímně se přiznávám, že mě fascinují krásně ozdobené obálky s barevně sladěnými titulky a usměvaví lidé na obálkách mě lákají ke koupi zrovna jejich časopisu. Měla jsem období, kdy jsem si za jeden měsíc koupila časopisů třeba dvacet, jen kvůli obálkce nebo zajímavému nadpisu a dost často se pak stávalo, že jsem se k nim nedostala a odložila je mezi další nepřečtené. Musela jsem to zastavit a slíbila jsem si, že dokud nepřečtu všechny, co jsem dosud neotevřela, žádný další si nekoupím.

Poznáváte v tom sami sebe? Pokud ano, je na čase s tím něco udělat a zamyslet se nad tím, jak moc jsou pro vás časopisy důležité a jaký pro vás mají význam? Záleží také na tom, jaké časopisy kupujete, zda jen klasické drby nebo odbornější časopisy o zahrádkách a zahradničení nebo třeba Psychologii.

Čtete je poctivě? Nebo si přečtete jen jeden článek a pak už vás časopis nezajímá? Ano, některé časopisy stojí za uchování, alespoň na rok, na dva, ale většinu časopisů můžete s klidným svědomím dát do sběru anebo je poslat dál mezi kamarádky, příbuzné anebo je třeba odnést do knihovny, kde je za malý příspěvek prodají.

Dejte tedy na hromadu všechny vaše časopisy, které máte rozmístěné po celé vaší domácnosti a roztřiďte si je dle následujícího:

  1. Přečtené, co chci uchovat. Ukliďte je mezi ostatní časopisy, so máte schované.
  2. Přečtené, co chci vyhodit, popř. někomu darovat. Prostě to udělejte.
  3. Přečtené, ale něco mě tam zaujalo. Vytrhejte si všechny stránky, které vás zaujali, např. rady, nápady, recepty a zbytek časopisu vyhoďte.
  4. Rozečtené, popř. nepřečtené = dočíst a pak s nimi naložit podle jednoho z předchozích bodů.

Já třeba dnes, když si časopis čtu, tak už z něj rovnou vytrhávám stránky, pokud mě nějak zaujmou a ukládám si je pro pozdější reference. Přečtené časopisy, ze kterých jsem vytrhávala, dávám do sběru, další předávám tetě a kamarádce a ty, co vím, že by ani jednu z nich nezaujaly, tak nosím do místní knihovny. 🙂

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.