Jarní úklid, 20.4.

Ještě máte doma sbírku CD? A co desky, kazety nebo třeba VHS? Ty máte doma také?

Technologie se vyvíjejí rychleji, než bychom si možná přáli a tak neustále kupujeme nové zboží a přecházíme na modernější výrobky. Kolik z vás má doma kazety anebo třeba VHS kazety do videopřehrávače? Já bych je určitě našla u rodičů na půdě, o tom žádná. Sama žádné kazety nemám, hudební CD možná dvě nebo tři objevím, ale mám několik takových CD, kde jsou nahrané a vypálené fotky a videa z dovolených. Ty mám schované v krabici a uklizené. Upřímně, nevím, co s nimi, ale nějak zvlášť mě nerozčilují. Paradoxní je, že pro případ ztráty nebo nenačtení fotek z CD je mám ještě jednou nahrané na externím hard disku. Zbytečné? Možná. Ale mě to tak trochu uklidňuje.

DVD jsem kdysi sbírala, chtěla jsem mít své oblíbené filmy stále při ruce a od oblíbených herců třeba všechny filmy, nebo celou sérii Hvězdných válek, Iron Mana, X-Menů nebo Avengers (komiksový fanoušek, správně). Postupně jsem je darovala nebo prodala za pár drobných, už ani nevím, je to pár let zpátky. Chybí mí ty filmy? Určitě ne. Některé mám na harddisku, pro případ, že bych ulehla s nemocí J

Co vy, záleží vám na sbírce vašich CD a DVD? Jak si je ukládáte? Do knihovny místo knih anebo klasicky pod televizí v přihrádce? Podělte se s námi. Já znám dost lidí, co šetří místo tak, že si nosiče vytahují z originálních obalů a dávají si je do šanonů určených pro třeba sto CD. To mi přijde nesmyslné.

P.S. Recyklovat CD a DVD můžete zde: http://www.remasystem.cz/recyklujeme-cd-a-dvd/

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.