Jarní úklid, 21.4.

Sklep, strašák z dětství, odkud na nás vylézají bubáci, možná i strašák všech dospělých, kteří ani netuší, co se v jejich sklepě nachází. Tak schválně, dokázali byste vyjmenovat pět věcí, co máte právě ve sklepě?

Hůř s pamětí na tom budou všichni ti, co mají panelák, protože zde sklepy fungují jako skladiště všeho nepotřebného, co je nám tak strašně líto vyhodit. Rozbité kusy nábytku, nevyhovující oblečení, oblečení po dětech, co se určitě další generaci bude hodit a tak podobně. Ti, co mají barák, tak primárně sklep uchovávají ke skladování ovoce a zeleniny, marmelád a domácích limonád.

Seberte tedy odvahu a jděte se podívat do sklepa. Pokud je narvaný k prasknutí, strávíte nad tím nějakou dobu, ale měli byste být nekompromisní v rozhodnutí, zda si věc ponechat nebo se jí zbavit, popř. ji někomu vrátit. Všechno si ze sklepa vyndejte a roztřiďte podle následujícího.

  • Je to rozbité. Pokud máte ve sklepě rozbité kusy nábytku nebo nefunkční pračku, kamna a tak dále, odvezte je do sběrného dvora.
  • Věc se mi nelíbí a nikdy ji nepoužiji. Zkuste ji darovat po příbuzných nebo levně prodat na některém z bazarů, popř. odneste do bazaru ve vašem městě.
  • Věc se mi líbí, ale nemám pro ni místo. V tomto případě se zkuste zamyslet nad tím, co doma máte a co byste případně mohli odstranit, abyste si pro danou věc udělali prostor.
  • Věc není moje, skladuji ji pro někoho z rodiny. Dcera, syn popř. jiné příbuzenstvo si u vás schovávají nábytek, věci z dětství, staré knihy, sbírku CD a další věci? Zavolejte jim a domluvte se na dni, kdy přijedou a věci si odvezou. Třeba už sami zapomněli, že u vás něco skladují.
  • Všechno ostatní. Na této hromadě by měly být všechny vaše věci, se kterýma si nevíte rady. Doma je nechcete, ale jsou to třeba předměty, které jste dostali darem nebo jste je zdědili a je vám líto je vyhodit. Důležité je nemít výčitky. Pokud vám daná věc neslouží a nemáte pro ni nadšení, prostě ji nabídněte někomu z příbuzných či známých.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.