Jarní úklid, 22.4.

Do našeho jarního úklidu jsem zahrnula i auto. Většina z nás ho používá denně a podle toho to také v některých autech vypadá. V autě se líčíme, převlékáme, pijeme, svačíme, obědváme, vyřizujeme telefonáty. Také zde vozíme své děti, jejich hračky, nákupy a různé materiály.

Ukliďte si auto ještě dnes a připravte ho na jarní toulky po okolí.

  1. Vykliďte všechno z vašeho auta.
  2. Vyházejte veškeré odpadky.
  3. Nádobí z domova, špinavé oblečení a podobné zapomenuté věci odneste.
  4. Auto si důkladně vyluxujte a umyjte.

Mytí auta vám může zabrat hodinku i dvě, podle toho, kolik času autu věnujete celoročně. Pokud víte, že byste s autem strávili déle než dvě hodinky a nechce se vám do toho, odvezte ho k odborníkům, kteří vám auto vyčistí zevnitř i zvenku. Jednou za rok si dopřejte trochu luxusu.

Určitě si zkontrolujte, zda máte všechny náležitosti, platný řidičský průkaz, dálniční známku, pojištění, techničák, lékárničku a další povinnou výbavu v autě dle platných předpisů.

V neposlední řadě je dobré si auto na jaro tak trochu připravit. Zimní sezóna je pryč, takže veškeré zimní vybavení můžete vzít zpátky domů. Rukavice, zapomenuté čepice a šály, přeskáče a další. Místo toho si do auta nachystejte deku na piknik anebo třeba trekové hůlky.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.