Jarní úklid, 23.4.

Pracovní stůl, místo, kde trávíme většinu pracovního dne a podle toho to někdy vypadá. K čemu slouží Váš pracovní stůl? Je útulným místem, kde pracujete a tvoříte a máte kolem sebe spoustu volného prostoru? Nebo slouží jako odkládací plocha, která je doslova zahlcena papíry a materiálem, který je potřeba co nejrychleji zpracovat. Snídáte a obědváte u stolu? A co kafíčka – nemáte tam těch hrnků nějak moc?

V dnešním článku bych Vám chtěla pomoci vytvořit si prostor, kde se Vám bude lépe a produktivněji pracovat.

Toužíte se posunout v kariéře nebo potřebujete skvělé nápady pro Vaše podnikání? Pak je tento článek pro Vás. Nejdříve bude potřeba ze stolu všechno odstranit. Skliďte všechno ze stolu, stůl si otřete a ponechte pouze počítač a telefon, bez těch se dnes neobejde téměř nikdo.

Teď si musíte probrat všechny ty stohy papírů, obaly od jídel, nádobí, rozházené propisky a lístečky s připomínkami, co je třeba zařídit. Toto všechno Vám totiž blokuje tok energie, kterou potřebujete pro Vaše tvoření. Proberte si všechny věci, jednu po druhé. S každou věcí lze naložit jedním z následujích způsobů – buď ji vyhodíte, uložíte na správné místo anebo nějaký z úkolů delegujete na kolegy.

Pracovní plocha by měla být uspořádaná a čistá, snažte se jí takovou udržovat. Ještě bych pro Vás měla pár tipů z oblasti feng shui. Určitě jste o tomto čínském učení slyšeli, jde o nastolení harmonie mezi člověkem a prostředím, které ho obklopuje. Základním pravidlem je čistý a uklizený stůl. Pro jednotlivé oblasti života pak učení feng shui doporučuje udělat dalších pár změn. Představte si pracovní desku rozdělenou na devět částí, ty představují 9 oblastí života, já se zaměřím na čtyři důležité: zdraví, rodinu, lásku a kariéru.

Oblast zdraví představuje plocha přesně uprostřed stolu, udržujte ji proto volnou a čistou. Pokud máte problémy v rodině, doporučuje se rodinná fotografie s vašimi nejbližšími v levé střední části pracovního stolu. Jste už dlouho svobodní a nemůžete najít partnera? Pak si do pravého horního rohu postavte květiny. Mohou být řezané, anebo v květináči. Pokud partnera máte, stačí, když si na toto místo dáte společnou fotografii. Chcete-li postoupit v kariérním žebříčku, měli byste mít střední část pracovního stolu zcela prázdnou.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.