Jarní úklid, 24.4.

Dnešek je odpočinkový, vrhneme se opět na praní, tentokrát záclony a závěsy. Takže sundat, vyprat a ještě mokré pověsit, aby se nepomačkaly. No není to paráda?

Ale aby to nebylo až tak jednoduché, zajímalo by mě, kolik záclon a závěsů doma máte? Měníte je každý půl rok anebo třeba podle ročního období? A nemáte jich zbytečně moc? Schválně se podívejte do své skříně a všechny je vyndejte a proberte. Některé jste třeba dostali darem, anebo jsou už zašedlé a nejdou vyprat.

Pro zašedlé záclony pro Vás mám dva skvělé tipy a ani Vás to nebude moc stát. Stačí vám obyčejná mořská sůl a kypřící prášek. Záclony tak stačí namočit do lázně, ve které rozpustíte pět sáčků kypřícího prášku anebo do lázně s rozpuštěnou mořskou solí, cca 3 lžíce na 10l vody. Vodní lázeň s kypřícím práškem by měla trvat alespoň půl hodinky, ideálně hodinku. Solná vodní lázeň je delší, minimálně 3 hodinky. Pak už jen stačí záclony vyprat na šetrný program a pověsit.

Objevili jste několik záclon, na kterých už se Vám nelíbí vzory nebo jsou potrhané? Co kdybyste jim dali nový život a vyrobili si z nich látkové pytlíčky? Takové ty pytlíčky, co dělají parádu kabelce, překvapí Vaše známé a kamarády a vlastně i prodavačky v obchodě, když v nich na pokladnu přinesete ovoce a zeleninu.

Jeden z postupů najdete na této stránce: https://www.ecofuture.cz/clanek/prodysne-pytliky-na-ovoce-ze-starych-zaclon.

Další postup se Vám nabízí zde: http://www.bagme.cz/2016/11/diy-jak-na-sacky-ze-zaclon.html.

Zjednodušte si život a mějte se krásně.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.